Jesteś tutaj

Wirtualny Festiwal #TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ z CEO

 

 

DROGIE ZESPOŁY, 

bardzo, ale to bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie udziałem w Wirtualnym Festiwalu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej! W związku z sygnalizowanym przez niektóre zespoły uczniowskie problemami z dodawaniem postów na tablicę Padlet (które wynikają najprawdopodobniej z przeciążenia platformy) zdecydowaliśmy się przełożyć termin nadsyłania odpowiedzi do jutra tj. do 22.11.2019 r. do godziny 12. Jednocześnie informujemy, że dla tych zespołów, które wykonały wszystkie zadania i tym samym ukończyły Wirtualny Festiwal TEG, przygotujemy elektroniczne dyplomy. Dyplomy będą do pobrania na tej stronie od godziny 16:30. 

 

Wirtualny Festiwal

Serdecznie zapraszamy grupy uczniowskie do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu Tydzień Edukacji Globalnej z CEO!

W ten wyjątkowy sposób chcemy zaprosić szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w obchodach ogólnoeuropejskiej inicjatywy Tydzień Edukacji Globalnej, która w tym roku odbędzie się w dniach 18 – 24 listopada, pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Różnego rodzaju akcje edukacyjne organizowane są przez szkoły, studenckie koła naukowe, biblioteki, organizacje pozarządowe i różnego rodzaju instytucje. 

Wirtualny Festiwal odbędzie się w czwartek 21 listopada w godzinach 09:30-12:30 na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet.

Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie się składał z 6 krótkich zadań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płci. Zagadnienia budzące zainteresowanie edukacji globalnej i tematy ważne z perspektywy Celów Zrównoważonego Rozwoju, które w 2015 roku zostały przyjęte przez 193 państwa członkowskie ONZ w ramach Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i mają zostać osiągnięte do 2030 roku. Uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania i przesyłać odpowiedzi na przerwach między lekcjami. Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdują się poniżej.

Kiedy i gdzie?

Zaczynamy w czwartek 21 listopada o godzinie 9:30. Wtedy opublikujemy pierwsze zadania na stronie https://festiwal.ceo.org.pl/wirtualny-festiwal-tydzien-edukacji-globalnej-z-ceo. Festiwal będzie się odbywał równolegle w dwóch miejscach - na wspomnianej powyżej platformie oraz na tablicy Padlet. Będzie w sumie sześć zadań, publikowanych kolejno co pół godziny: 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30 i 12:00.

Grupy uczniowskie mogą realizować zadania w dowolnym momencie między godziną 9:30 a 15:00. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje na temat statusu realizacji poszczególnych zadań przez każdą z drużyn. Ponadto do godziny 16:00 opublikujemy wszystkie prawidłowe odpowiedzi do zadań lub komentarze do Waszych wypowiedzi. O 16:30 podamy informację, którym zespołom udało się wykonać wszystkie zadania i przyznamy dyplomy.

 
Aby wziąć udział w Festiwalu:
  • Nauczyciel/Nauczycielka opiekująca się zespołem, w celu zgłoszenia zespołu do zabawy jest zobowiązany/a do wypełnia Formularza Zgłoszeniowego TUTAJ.  Regulamin wydarzenia TUTAJ.
  • Potrzebujecie sprzętu z dostępem do internetu - może to być szkolny komputer, tablet albo smartfon.
  • Na platformie nie musicie się logować - każdy z drużyn będzie miała nieograniczony dostęp do festiwalowych zadań.
  • Przygotujcie się na to, że wszystkie zadania będą wymagały odpowiedzi na platformie, a niektóre dodatkowo obecności na tablicy Padlet.
 
Na co warto zwrócić uwagę?
 
Bądźcie uważni na polecenia - w nich będziemy zaznaczać, gdzie powinna zostać opublikowana odpowiedź. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, wyślijcie maila na adres julia.godorowska@ceo.org.pl.
 

Jak możecie się przygotować?

Przede wszystkim musicie mieć drużynę gotową na wyzwania, i jeden sprzęt z podłączeniem do Internetu.

 

 

 

FESTIWALOWY ROZKŁAD JAZDY 

Godzina 09:30 Rozpoczęcie

 

 

Zapoznajcie się z platformą. Tutaj będą publikowane kolejne zadania i będziecie dodawać odpowiedzi. 

Przywitajcie się na tablicy na Padlecie - napiszcie jak nazywa się Wasza grupa, możecie również dodać zdjęcie :)

 

Godzina 09.30   Zadanie 1

Godzina 10.00  Zadanie 2

Godzina 10:30  Zadanie 3

Godzina 11:00  Zadanie 4

Godzina 11:30  Zadanie 5

Godzina 12:00  Zadanie 6

 

Do godziny 16:30  Podamy informację, którym zespołom udało się wykonać wszystkie zadania i przyznamy dyplomy!

 

DROGIE ZESPOŁY, 

bardzo, ale to bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie udziałem w Wirtualnym Festiwalu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej! W związku z sygnalizowanym przez niektóre zespoły uczniowskie problemami z dodawaniem postów na tablicę Padlet (które wynikają najprawdopodobniej z przeciążenia platformy) zdecydowaliśmy się przełożyć termin nadsyłania odpowiedzi do jutra tj. do 22.11.2019 r. do godziny 12. Jednocześnie informujemy, że dla tych zespołów, które wykonały wszystkie zadania i tym samym ukończyły Wirtualny Festiwal TEG, przygotujemy elektroniczne dyplomy. Dyplomy będą do pobrania na tej stronie od godziny 16:30. 

 

GRATULUJEMY!

W Wirtualnym Festiwalu Tydzień Edukacji Globalnej “Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!” aktywny udział wzięło 69 zespołów uczniowskich z 53 szkół z całej Polski.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom oraz nauczycielom i nauczycielkom zaangażowania w rozwiązywanie zadań i dzielenie się swoimi pracami i odpowiedziami z innymi drużynami biorącymi udział w wydarzeniu. Dziękujemy za wszystkie podjęte przy okazji akcji rozmowy na ważny z perspektywy lokalnej i globalnej temat współczesnych migracji i zmiany klimatu.

Dla wszystkich zespołów, które ukończyły rozwiązywanie zadań przygotowaliśmy elektroniczne dyplomy. Aby otrzymać dyplom należy wejść do FOLDERU, znaleźć nazwę swojego zespołu i pobrać plik.  

 

Podsumowanie części wiedzowej zostanie opublikowane w następny tygodniu. 

 

Jednocześnie informujemy, że w związku z sygnalizowanymi przez niektóre zespoły uczniowskie problemami z dodawaniem postów na tablicę Padlet (które wynikają najprawdopodobniej z przeciążenia platformy) zdecydowaliśmy się przełożyć termin nadsyłania odpowiedzi do jutra tj. do 22.11.2019 r. do godziny 12.

 

Festiwal została przygotowany w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy" realizowanego w 2019 roku w ramach Programu Szkoła Ucząca Się. Program Szkoła Ucząca Się jest przedsięwzięciem realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które w roku 2000 zostało zainicjowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.