Jesteś tutaj

Zadanie dodatkowe

 

Nie da się ukryć, że początek roku upłynął w oczekiwaniu na "Oscara" - "Zimna wojna" miała szansę na trzy statuetki. Ostatecznie film nie dostał żadnej nagrody, ale nadal twierdzimy, że kino polskie ma dobrą passę. Głośna produkcja Pawła Pawlikowskiego inspiruje, aby bliżej przyjrzeć się gatunkowi, który się kocha lub nienawidzi - melodramatowi! 

Wasze zadanie polega na zrealizowaniu krótkiego czarno-białego melodramatu. W pakiecie Filmoteki Szkolnej znajdziecie np. "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa lub "Trzeba zabić tę miłość" Janusza Morgensterna, w których odnajdziecie cechy gatunkowe. Zapraszamy również do lektury tekstu "Oswajanie miłości" profesor Alicji Helman, specjalistki badającej "wyciskacze łez". To może być pierwszy krok, aby zbliżyć się do zdobycia najpopularniejszej z nagród w świecie filmu ;) 

Na wykonanie tego zadania macie trochę więcej czasu. Film możecie przesłać po zakończeniu Festiwalu - do godziny 15.00.  By zgłosić film do konkursu jury, wypełnijcie poniższy formularz, podając w nim link do filmu na YouTube. Jeśli jednak chcielibyście wziąć udział w głosowaniu internautów, nie zapomnijcie wrzucić filmu także na stronę wydarzenia na portalu Facebook. Ogłoszenie wyników obrad jury i zakończenie głosowania internautów nastąpi o godzinie 10.00 1 marca 2019 na stronie filmowe.ceo.org.pl

 

Pamiętajcie, by wykorzystywać jedynie legalne źródła! 

 

1. Zróbcie krótkie rozeznanie na temat melodramatu, cech gatunkowych postaci, elementów fabuły. 

2. Wybierzcie technikę, z której chcecie skorzystać.

3. Weźcie kamerę/komórkę.

4. Nagrajcie swój film.

5. Gotowy filmik wrzućcie na wybrany serwis video (Youtube, Vimeo), do nas prześlijcie link w formularzu. 

6. Nie zapominacie, że film musi mieć tytuł :) 

 

Powodzenia i udanej zabawy!

Jak wrzucić filmik na Youtube, dowiecie się tutaj: KLIKNIJ.

 

Twoje dane