Jesteś tutaj

Zadanie 2 Sztuka Zaangażowania - Pisanie po księżycu

>>>Ponownie podziałamy twóroczo, jesteści gotowi/gotowe na kolejne zadanie w ścieżce Sztuka Zaangażowania? <<<

W 2013 roku dwaj artyści, Olafur Eliasson i Ai Weiwei, stworzyli internetowy projekt artystyczno- społeczny Moon umożliwiający… pisanie po księżycu. http://www.moonmoonmoonmoon.com/ Wirtualny księżyc wisi w ogólnodostępnej internetowej przestrzeni i składa się z dziesiątek tysięcy pustych plansz, które można było zapełniać własnymi obrazami, napisami, przekazami z Ziemi w Kosmos. Mimo iż miejsca na tym księżycu wciąż jest wiele, we wrześniu 2017 roku artyści zdecydowali się zamknąć projekt. Jak myślisz, dlaczego? 
 
Oto zadanie: 
Krok 1.
Obejrzyjcie projekt Moon http://www.moonmoonmoonmoon.com/  Zobaczcie, jakie treści znajdują się na księżycu. Czego jest tam najwięcej? Czy są to tylko obelgi i brzydkie rysunki, czy może ludzkość zdecydowała się również na uwiecznienie innych przekazów na swoim jedynym satelicie? Jak wyglądają sąsiadujące ze sobą treści? Czy coś wam to przypomina?
 
Lekcji, jakie można wynieść z obserwacji projektu Moon, jest wiele. Jedna z nich jest taka, że bardzo trudno jest nam ze sobą współpracować tak, żeby nie ingerować negatywnie w swoją pracę.
 
Krok 2 
Sprawdźcie to i spróbujcie stworzyć logo waszej grupy, używając jednego z narzędzi do współpracującego rysowania: Aggie  https://aggie.io/. Kliknij tam „Start drawing” i wygeneruj tablicę, a link do niej roześlij uczniom i uczennicom. Każdy i każda z nich odpowiada za własną warstwę, którą można modyfikować i kasować. Umówcie się wcześniej na to, co będziecie rysować – i przejdźcie do dzieła. 
 
Pytania do refleksjI:
Czy udało się wam wykonać zadanie? Co było trudne, co stanęło wam na przeszkodzie? Czy wszyscy
byli w stanie wziąć udział? Czy pomagaliście sobie nawzajem? 
 
Wasze dzieło pobieżcie i wstawcie ma tablicy Padlet https://padlet.com/paniodpolskiego/obymlodzi
Aby ponrać plik z Aggie trzeba wejść w "Drawing" na pasku górze po prawej stronie i jak się rozwienie lista zazanczyć "save" i zapisać plik na komputerze. 
 
 
Trzymamy kciuki :)