Jesteś tutaj

Zadanie 1 Sztuka Zaangażowania - Oby teraz...

"Oby teraz..." - pandemiczna przestrzeń najbliższa
 
 
 
>>Oto zadanie 1 ze ścieżki Sztuka Zaangażowania. Przyjmijcie artystyczne wyzwanie ;) << 
 
W  czasie kwarantanny tęsknimy za spotkaniami i marzymy o wycieczkach na łono natury. Obecnie wielu/wiele z Was dzieli się zdjęciami swojej ciasnej przestrzeni z gronem wirtualnych znajomych na portalach społecznościowych. Poza zdalnymi lekcjami obserwujcie świat i zmiany w nim zachodzące. Jesteśmy teraz wyczuleni na otoczenie o wiele bardziej niż przed pandemią, bo bodźców jest mało poza Internetem. Tę sytuację warto twórczo wykorzystać i wzmocnić kreatywne postawy w sposób wyjątkowo prosty. Chciałbym zaprosić uczestników do stanu uważności, który odzwierciedliłby się w fotografiach. Prostota forma wizualna ukaże bogactwo świata wewnętrznego, który teraz szczególnie kipi, bo wyobraźnia buzuje, jak nigdy dotąd. To będzie historia naszego bycia w ograniczonej przestrzeni, którą możemy rozbroić dzięki twórczości. Dotyczy to każdego z nas. To szansa, by zasmakować swojej mocy twórczej.
Stwórzmy cyfrowy zapis o nas w czasie twórczej erupcji. Dołączmy się wszyscy!:) 
 
Zadanie dla WAS :) 
Rozejrzyj się wokoło właśnie teraz. Jak wygląda Twoja najbliższa przestrzeń? Dostrzegłaś/dostrzegłeś coś czego do tej pory nie widziałeś albo widziałeś to inaczej?
Krok 1 - napiszcie na padlecie https://padlet.com/paniodpolskiego/obymlodziez, pod nazwą swojej drużyny "Sztuka Zaangażowania" (będzie to znak dla Małgosi Minchberg, że decydujecie się na to zadanie).
 
Krok 2 -  zróbcie (może być indywidualnie lub w grupie, jeśli w grupie, zdjęć musi być kilka)  zdjęcie temu fragmentowi swojego otoczenia, a następnie nadajcie mu tytuł. Niech każdy nada swojemu zdjęciu  metaforyczny tytuł, który będzie dzwierciedleniem skojarzenia czy wskazywać będzie stan emocjonalny twórcy wchwili, w której powstaje fotograficzne ujęcie. Sprowadzimy świat do uproszczenia słów i obrazów w momencie „tu i teraz”.
 
Krok 3 - pod nazwą Waszej drużyny pojawi się link do Padletu, który przygotuje dla Was Małgosia. 
 
Krok 4 - Przejdżcie do linku  i tam wrzućcie swoje zdjęcia. Następnie spróbujemy je wspólnie pogrupować, jeśli się uda, w pewne cykle np. "Ja i moje najbliższe mi rzeczy"; "Ja i materia tych rzeczy"; "Ja i to, co czuję" Dzięki Internetowi obraz rzeczywistości każdego z nas sięgnie daleko poza granice naszej lokalnej widoczności. Kiedy złożymy je razem na padlecie będziemy mogli zobaczyć" w czym" są inni.  - pomoże Wam w tym Małgosia, przeniesiemy też Wasze prace na wspólny Padelt, tak by inne zespoły zobaczyły Wasze dzieło! 
 
Dobrej zabawy :)