Jesteś tutaj

Zadanie 1

 

Zadanie 1 Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

Zapoznajcie się z grafikami znajdującymi się pod wskazanymi linkami.

Grafika 1

Grafika 2

Grafika 3

Grafika 4

 

  • Zastanówcie się wspólnie jakie znaczenie ma dla Was analizowanie różnych perspektywy i punktów widzenia podczas rozmów w szkole na temat przyczyn i skutków współczesnych migracji i wędrówki ludności oraz  przyczyn i konsekwencji postępującej zmiany klimatu.

Zagadnienia te należą do jednych z głównych wyzwań stojących przed ludzkością, czyli każdym i każdej z nas. Ponieważ wpływają na funkcjonowanie społeczeństw i gospodarek na całym świecie. Postrzeganie zagadnień migracji i zmiany klimatu różni się w zależności od kraju, społeczności czy szkoły. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że budzą emocje, chęć twardego bronienia własnego stanowiska oraz potrzebują delikatnego podejścia podczas rozmowy.

  • Następnie przygotujcie mem internetowy obrazujący czym dla Was jest punkt widzenia, dajcie się ponieść myśleniu abstrakcyjnemu. Do tworzenia mema możecie wykorzystać, np. stronę http://generator.memy.pl/. Gotowy mem internetowy dodajcie na wydarzenie na Facebooku, dodając w opisie nazwę Waszego zespołu/szkoły.