Jesteś tutaj

Wirtualny Festiwal Historii Najnowszej już wkrótce!

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Wirtualnym Festiwalu Historii Najnowszej. Startujemy 7 grudnia o 10.00!

Będzie to okazja do spotkania z nieoczywistym obliczem historii Polski i Europy po II wojnie światowej poprzez gry i ćwiczenia wykorzystujące archiwalne fotografie, nagrania oraz inne źródła historyczne. Podczas festiwalu będzie szansa na  poszerzenie i sprawdzenie swojej wiedzy, ale też twórcze działanie, w którym ożywicie historię na co dzień zamkniętą w szkolnych podręcznikach.

Tematyka festiwalu obejmuje okres od 1939 roku do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem historii PRL. Nie martwcie się jednak, jeśli czujecie, że wasza wiedza o tym okresie jest jeszcze nieduża: ćwiczenia będą miały różne poziomy trudności, a wiele z nich wymaga nie tyle znajomości suchych dat, co umiejętności wyszukiwania informacji oraz pomysłowości!

Ci spośród Was, którzy poprawnie rozwiążą zadania zostaną nagrodzeni, a Wasze wyniki będą widoczne na platformie festiwalu!

Kiedy i gdzie?

Festiwal odbędzie się 7 grudnia i potrwa 3 godziny zegarowe (10.00-13.00). Organizowany jest na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. W dniu festiwalu wejdźcie na stronę www.festiwal.ceo.org.pl i kliknijcie na obrazek festiwalu (będzie wyświetlał się u samej góry strony, jako pierwszy wpis). 

Jak wziąć udział?

Zgłoście swoją grupę przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na dole strony. Pamiętajcie, że grupy mogą być maksymalnie 5-osobowe! Przed zgłoszeniem zapoznajcie się z regulaminem

Co jeszcze można zrobić, żeby przygotować się do festiwalu? Załóżcie darmowe konta w programach internetowych canva.com i animoto.com, które umożliwiają szybkie i proste tworzenie grafik oraz filmików. Będą Wam potrzebne w trakcie festiwalu!

OŚWIADCZENIE