Jesteś tutaj

Wirtualny Festiwal #DZIEŃ ZIEMI 2020 z CEO

 

 

DROGIE ZESPOŁY, 

bardzo, ale to bardzo nas cieszy, tak duże zainteresowanie udziałem w Wirtualnym Festiwalu z okazji Dnia Ziemi 2020. Do naszej wspólnej zabawy on-line zgłosiło się ponad 250 zespołów z całej Polski! Witamy!!

Spotykamy się 22 kwietnia, ponieważ to szczególny dzień poświęcony naszemu domowi, Ziemi. W tym dniu na całym świecie ludzie podejmują działania, aby pokazać, że pamiętają i dbają o Ziemię. Ten dzień przypomina nam też, że nie jesteśmy w tym domu sami. Jest nas bardzo dużo i jesteśmy bardzo różni! A oprócz nas, ludzi, w domu tym są inne organizmy żywe, bez których sami nie moglibyśmy żyć. 

Taki dzień jest tylko raz w roku, ale podejmowane dziś zadania to tylko symbol działań, jakie powinniśmy prowadzić na co dzień, aby zadbać o siebie i innych domowników. Aby nasz dom funkcjonował prawidłowo, musimy pamiętać, że wszyscy zależymy od siebie nawzajem - Ziemia jest połączona siatką globalnych współzależności. Pierwszy krok do podjęcia odpowiednich działań to poznanie tych współzależności i zrozumienie procesów rządzących światem, drugi - to realizacja konkretnych działań zmierzających do zmiany świata na bardziej zrównoważony, sprawiedliwy i pokojowy dla każdego. 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień wzbogaci Waszą wiedzę na temat wyzwań współczesnego świata oraz zainspiruje do codziennych działań w domu, szkole oraz społeczności lokalnej. Przedstawione przez nas pomysły to tylko niewielka część tego, co możecie robić - sami z pewnością jesteście w stanie wymyślić kolejne działania, a następnie wcielić je w życie!

 

 

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy dla wielkiego celu! Zachęcamy do przyglądania się innym zespołom i ich pomysłom oraz inspirowania się nimi! 

 

 

Wirtualny Festiwal to interaktywna forma, w której 2- lub 3-osobowe zespoły uczniowskie z różnych zakątków naszego kraju uczestniczą we wspólnej zabawie online. Zespoły, których członkowie współpracują przez internet, wykonują zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju.

FESTIWALOWY ROZKŁAD JAZDY 

Godzina 09:00 Rozpoczęcie

Nowe zadania będa publikowane co godzinę, wtedy uaktywnią się linki do nich. Możecie realizować zadania w dowolnym momencie między godziną 9:00 a 15:00. Zadania są opisane na na platformie festiwalowe. Odpowiedzi do zadań publikujecie na tablicy Padlet. Adres waszego Padleta otrzymacie od swojego nauczyciela lub nauczycielki.

 
Nasze zadania nie tworzą atmosfery konkurencji. Mają one na celu zainspirowanie Was do pogłębienia wiedzy na temat współzależności globalnych. W naszej zabawie nie będzie przegranych, wszyscy zwyciężają, a główną nagrodą będzie poszerzenie perspektywy i zdobycie wiedzy. 
 

Godzina 09.00  Zadanie 1

Godzina 10.00  Zadanie 2   już jest!!

Godzina 11:00  Zadanie 3   już jest!!

Godzina 12:00  Zadanie 4   już jest!!

Godzina 15:00 Zakończenie (do tej godziny możecie publikować swoje odpowiedzi do zadań)

Po zakończeniu Festiwalu, sprawdzimy, kto zrealizował wszystkie zadania i na Padlecie poinformujemy zespoły, którym się to udało. Dyplomy prześlemy zespołom do piątku.  

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z opiekunkami Padletów, ich kontakty będą dostępne na przydzielonych Wam tablicach. 

Festiwal został przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

 

Festiwal jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Dziękujemy Wam za zaangażowanie, wspaniałe pomysły i przemyślenia! Wszystkie zespoły, które wykonały co najmniej 3 zadania, otrzymają w piątek dyplomy na ręce Waszych nauczycieli i nauczycielek. Zapraszamy do udziału w naszych wirtualnych festiwalach w przyszłości!

   

                                             

 

waga: 
2