WIRTUALNY FESTIWAL HISTORII NAJNOWSZEJ
REGULAMIN
1. Festiwal odbędzie się 7 grudnia 2016 r. i potrwa 3 godziny zegarowe (10.00–13.00). Uczestnicy proszeni są w tym czasie o uwagę i aktywność na stronie Festiwalu.
2. W zabawie mogą wziąć udział pojedynczy uczniowie jak i zespoły młodzieżowe (maks. 5 osobowe) z całego kraju, z wszystkich poziomów edukacyjnych (szkoła podstawowa, gimnazja, szkoły W czasie Festiwalu wszyscy uczestnicy powinni mieć dostęp do komputerów z Internetem.
3. Na stronie o ustalonych w programie festiwalu godzinach pojawiać się będą kolejno nowe zadania do wykonania.
4. ZADANIA opracowane są w formie formularzy, które po wypełnieniu zostaną automatycznie przesłane do Organizatorów festiwalu. W każdym formularzu zadaniowym trzeba podać swoje imię, nazwisko (lub imiona i nazwiska – w przypadku grup), adres mailowy, nazwę i adres szkoły.
5. Do rozwiązania jest 7 zadań, które dotyczą historii Polski w latach 1939-2016, także w kontekście historii Europy i świata. Odpowiedzi na pytania szukajcie najpierw w swojej pamięci, dopiero później zajrzyjcie do Internetu!
6. Na każde zadanie macie ok. 20 minut.
7. Przez cały czas trwania Festiwalu do wykonania jest zadanie dodatkowe. Treść zadania ujawniona zostanie wraz z rozpoczęciem festiwalu. Zespoły powinny wyposażyć się w profile na odpowiednich stronach umożliwiające stworzenie infografiki np. canva.com, piktochart.com oraz animoto.com.
Jury składające się z koordynatorów projektów antydyskryminacyjnych CEO nagrodzi najoryginalniejsze i najciekawsze propozycje. Dodatkowo przyznamy nagrodę publiczności. Prace zostaną umieszczone na stronie FB, ta która zbierze najwięcej „polubień” wygra nagrodę dodatkową.
8. Zostaną przyznane dwie nagrody za każde rozwiązane zadanie. Nagrodę otrzyma uczestnik/grupa, który/a prawidłowo rozwiąże zadanie jako pierwszy/a. Dodatkowo w każdym zadaniu spośród wszystkich nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wylosowany zostanie jeden zwycięzca/grupa. Wyniki zadań oraz dane osób/grup, które otrzymają nagrodę, zostaną opublikowane na stronie Festiwalu po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązania.
9. Dla zwycięzców przewidzieliśmy drobne nagrody rzeczowe (w przypadku zespołów uczniowskich, przyznawana jest jedna nagroda na cały zespół).
10. Każdy uczestnik festiwalu może otrzymać zaświadczenie o udziale w Wirtualnym Festiwalu (potrzebę wystawienia imiennych zaświadczeń zgłasza opiekun uczniów drogą mailową).
11. Wirtualny Festiwal Historii Najnowszej organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Spotkania z historią najnowszą”, realizowanego ze środków programu Muzeum Historii Polski „Patriotyzm Jutra”.